Aynalı radyatör nedir?

Alüminyum döküm radyatörlerin ham maddesi alüminyum olması sebebi ile ısıyı, panele oranla daha hızlı yayar. Panel radyatörler sacdan imal edilir.

Alüminyum döküm petekler %75 konveksiyonel ısı verir.Panel radyatörler %25 konveksiyonel ısı verir.

Alüminyum döküm peteklerdeki su kapasitesi , 1 metre panel radyatördeki su kapasitesinin neredeyse yarısı kadardır.Aynı miktardaki ısı ,daha az suyla transfer edildiğinden,daha az doğalgaz tüketimi sağlar.Böylece %25-30 oranında tasarruf sağlarsınız.

Alüminyum döküm peteklerin ısı kanatları ön taraftadır.Isıyı içeriye doğru yönlendirir.Panel radyatörün ısı bölümü üst taraftadır.Panel radyatördeki ısı kanalları yukarıya doğru çıktığı için ısı perde arkasında kalır.Eviniz gerektiği kadar ısınamaz ve kombiyi daha fazla açarak,fazladan doğalgaz tüketimi yapmış olursunuz.Bunun yanı sıra ,ev hanımlarının rahatsız olduğu bir noktada ısı yukarıya doğru çıktığı için perdelerde sarartma yapar. Fakat, Wellini alüminyum döküm peteklerde böyle bir sorunu göremessiniz.

Alüminyum döküm petekler,italyan teknoloji dizayna sahiptir.Estetik ve Şıklığıyla evinizin bir eşyası olarak görebilirsiniz.Panel radyatörlerde maalesef bunları söyleyemeyiz.

Alüminyum döküm petekler dekoratiftir.İstenilen renklerde boyanabilir.Wellini alüminyum döküm petekler istenilen ral koduyla boyanabilir.Panel radyatörlerde standart renk kullanılır.

Alüminyum döküm petekler , modüler dilim özelliği sayesinde , istenilen ebatlarda birleşebilir yada ayrılabilir.Nipelli birleşim tekniğiyle kaynak yapmadan montajı yapılır.Panel radyatörlerde modüler dilim özelliği yoktur. Panel radyatörler punta kaynak yöntemiyle üretilir.

Alüminyum döküm petekler çevrecidir.Korozyona ve Oksidasyona uğramaz.Panel radyatörler sac olmasından dolayı zamanla okside olur.Paslanır.İç kısmı kurum bağlar.

Alüminyum döküm petekler,hafiftir.1 metresi yaklaşık 10-12 kg'dır.Fakat panel radyatörler ortalama 25-30 kg'dır.Yaklaşık 3 katı gibi bir fark vardır.Buda yapılarınıza daha fazla yük bindirir.

Alüminyum döküm peteklerin hafif olması sebebiyle ,taşıma ve sevkiyatı kolaydır.Çok fazla alüminyum döküm peteği, tek bir araçla götürebilirsiniz.Fakat,panel radyatörü ağırlık sebebiyle götüremessiniz.