Alter Radyatör ürün gamının neredeyse tamamında kullanılan alüminyum gümüş beyazı renkte metal bir elementtir. Bileşikler hâlinde yerkabuğunun %15’ini oluşturur. Isıyı ve elektriği iyi iletir. Demirden üç kat hafiftir. Hava ve kaynar su, üzerinde ince bir oksit tabakası oluşturmaktan başka etki yapmaz.

Alüminyum, saf ya da alaşımlar hâlinde uçak, otomobil ve gemi sanayiinde, inşaatlarda doğrama olarak, mutfak eşyası ve kablo yapımında kullanılır. Plastik kompleksleri, ilâç sanayiinde yumuşak tüp yapımında kullanılan alüminyumdan, dekoratif ve sanatsal amaçlarla da yararlanılmaktadır.

Alter Radyatör, sağladığı birçok avantajı göz önünde bulundurarak yaşam alanlarının vazgeçilmezi olan radyatör panellerini alüminyumdan üretmekte ve Türkiye’de ilk olan birçok yenilikle birlikte kullanıcılarına gururla sunmaktadır.

Sektörde saygı duyulan tecrübesini yüksek teknoloji, trend yaratan ürün gamı ve inovatif çözümlerle birleştiren Alter Radyatör, 2003 yılından bugüne radyatör dünyasının en önemli markalarından biri olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Her geçen gün değişen ve doğayı koruyan çözümlere ihtiyaç duyan dünyada, enerji verimliliği ve enerji tasarrufu ön plana çıkarken, bu gereklilik sadece üreticilerin değil, tüketicilerin de önem verdiği bir kriter olarak dikkat çekmektedir. Alter Radyatör, bu anlayışla yön verdiği AR-GE çalışmalarıyla alüminyum radyatör alanında Türkiye’de pek çok ilke imza atmıştır.

Yeni teknolojilerle birlikte ısıtma sistemleri sektörü de gelişmekte, radyatör artık sadece bir ısınma unsuru değil, mekanlar için önemli bir dekorasyon detayı olarak da tercih edilmektedir. Tüm modellerinde montaj, işletim ve satış sonrası destekle müşteri beklentilerine toplam kalite anlayışıyla hizmet veren Alter Radyatör en doğru, en kaliteli ve en pratik çözümü sunmayı ilke edinmiştir.

Kaynaksız, contasız ve vidasız olarak sıkı geçme yöntemiyle üretilen radyatörler, Alter Radyatör’ya özel üretim teknikleri sayesinde son derece güvenli ve uzun ömürlüdür. Alter Radyatör, teknolojiye yaptığı yatırımla birlikte tasarımlarında farklılık, verimlilik ve konforlu kullanımın yanı sıra her beğeni ve mimariye uygun renk ve ebatlarda radyatörler üreterek, mutlu ve sıcak yaşam alanlarının vazgeçilmezi olma misyonuyla yoluna devam etmektedir.

Çeyrek asra yaklaşan birikimiyle, ülkenin her yerinde sağladığı güvenle, bugün artık birçok prestijli projede yer alan Alter Radyatör imzası, mutlu yaşam alanlarının vazgeçilmezidir.